• Ponad 20 lat na rynku!
  • Ponad 15 000 produktów
  • Zamówienia złożone do godz. 12:00 realizowane są tego samego dnia!
Falowniki i aparatura rozruchowa Falowniki i aparatura rozruchowa
11.02.2017

PowerFlex 40P

Przemiennik częstotliwości PowerFlex 40P został oparty na platformie popularnego napędu PowerFlex 40, dzięki czemu wykorzystuje te same karty opcjonalne i akcesoria. Oferuje przy tym rozszerzone możliwości sterowania silnikiem indukcyjnym oraz funkcje bezpieczeństwa.

W miejscu panelu HIM z modelu PowerFlex 40, w przmienniku PowerFlex 40P pojawiła się listwa zaciskowa do podłączenia sprzężenia zwrotnego w postaci enkodera – napęd oferuje teraz dokładniejsze sterowanie wektorowe w pętli zamkniętej. Dzięki enkoderowi oraz wbudowanej logice StepLogix, PowerFlex 40P umożliwia także proste pozycjonowa-nie silników asynchronicznych bez potrzeby korzystania z zewnętrznych kontrolerów osi.

Montowana na napędzie opcjonalna karta bezpiecznego wyłączenia momentu (Safe-Torque-Off) zapewnia bezpieczne zatrzymanie maszyny w przypadku wystąpienia awarii lub zagrożenia dla obsługi i pojawienia się sygnału z zewnętrznego przekaźnika bezpieczeństwa.
Zatrzymanie to jest realizowane przez dwutorowe odcięcie sterowania bramek tranzystorów wyjściowych i nie wymaga stosowania styczników odcinających zasilanie napędu.
Dzięki temu maszyna jest gotowa do pracy od razu po odwołaniu funkcji bezpieczeństwa, a w samym napędzie eliminowane są negatywne  skutki częstego wyłączania i załączania zasilania. Opcja Safe-Torque-Off jest zgodna z PLd, Kat 3 według EN-ISO 13849-1.

Wsparcie Klienta

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami:

22 863 27 22

Wyślij e-mail