• Ponad 20 lat na rynku!
  • Ponad 15 000 produktów
  • Zamówienia złożone do godz. 12:00 realizowane są tego samego dnia!
Silniki i przekładnie Silniki i przekładnie
11.05.2017

Nowe sterowniki silników BLDC w ofercie firmy Electromen

Firma Electromen to uznany europejski producent urządzeń elektronicznych, w tym sterowników i regulatorów dla silników DC szczotkowych i bezszczotkowych oraz krokowych. W ostatnim czasie do bogatej oferty sterowników dedykowanych dla silników BLDC zostały dodane dwa modele o symbolach EM-347 oraz EM-347-48V.

Sterowniki EM-347 oraz EM-347-48V przeznaczone są dla silników bezszczotkowych prądu stałego ze sprzężeniem zwrotnym pochodzącym z czujników Halla. Możliwy jest wybór spośród dwóch metod sterowania komutatorem elektronicznym typu 120° i 60°. Oba sterowniki posiadają stopień mocy 4Q umożliwiający odzysk energii hamowania (tzw. hamowanie regeneracyjne). W przypadku zasilania bateryjnego, energia powstała w procesie hamowania może zostać przesłania z powrotem do baterii. Nie jest wówczas wymagane podłączenie rezystora hamowania. 

Dostępne są dwa tryby sterowania w pętli otwartej oraz zamkniętej. W przypadku pętli otwartej napięcie silnika jest ustawiane proporcjonalnie do napięcia sterowania, czyli podobnie jak w standardowych, szczotkowych silnikach DC. W pętli zamkniętej wykorzystywana jest informacja zwrotna z czujników Halla do regulacji prędkości obrotowej silnika.

Konfiguracja parametrów w przypadku obu sterowników odbywa się za pomocą interfejsu użytkownika EM-236 lub z poziomu dedykowanego programu komputerowego Emen-Tool lite.

Wsparcie Klienta

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami:

22 863 27 22

Wyślij e-mail