Uprzejmie informujemy, że 2 maja (piątek) jest w naszej firmie dniem wolnym.
W tym dniu nie będą odbywały się wysyłki towarów, a także obsługa zamówień.
Za wszelkie niedogodności przepraszamy.
Kable i przewody w zastosowaniach przemysłowych poddawane są nieustannie wpływom czynników zewnętrznych. Naprężenia mechaniczne, wibracje i inne ruchy powodują poważne uszkodzenia kabli a często prowadzą do ich zerwania. Takie sytuacje mogą wówczas skutkować przerwami w dostawie prądu, wadliwą transmisją sygnału, a nawet awarią całej maszyny. Innym źródłem problemów mogą być urządzenia elektryczne powodujące zakłócenia elektromagnetyczne, które mogą prowadzić do zniekształceń sygnału lub nieprawidłowego działania.
Również wilgoć, kurz i substancje żrące mogą uszkodzić materiał izolacyjny kabla i spowodować zwarcia lub prądy upływowe. Dzieje się tak szczególnie stosunkowo często, gdy kable są narażone na działanie wilgotnego lub agresywnego chemicznie środowiska. Kolejnym czynnikiem, którego nie można lekceważyć, są naprężenia na przewodach spowodowane temperaturą otoczenia. Wysokie lub niskie temperatury mogą mieć wpływ na wydajność kabli i przewodów, przegrzanie może prowadzić do uszkodzeń kabli, a niskie temperatury zmniejszają zdolność zginania (elastyczność) kabli. Wreszcie kable mogą ulegać zużyciu w wyniku naprężeń mechanicznych, takich jak tarcie, np. gdy kabel jest w ruchu lub przebiega po ostrej krawędzi.
W obliczu rosnącej elektryfikacji ważne jest, aby wziąć pod uwagę powyższe kwestie i podjąć odpowiednie działania w celu zapewnienia stałego, niezawodnego i skutecznego działania kabli, a tym samym maszyn i instalacji. Dlatego też niezbędne są regularne przeglądy, odpowiednie techniki montażu, zastosowanie wysokiej jakości materiałów oraz systemy ochronne, takie jak systemy ochrony kabli. Wdrożenie takich środków może poprawić niezawodność i wydajność kabli i przewodów, co ostatecznie prowadzi do bezproblemowego zasilania i/lub transmisji sygnału, a tym samym zapobiegawczo pozwala uniknąć kosztownych awarii maszyn i instalacji.
Peszle kablowe wykonane z tworzyw sztucznych znajdują zastosowanie w wielu obszarach naszego codziennego życia. Z takich rur falistych z tworzyw sztucznych korzysta przemysł produkcyjny, sektor budowy maszyn i urządzeń, budownictwo, sektor transportu towarowego i pasażerskiego, a także systemy infrastruktury kolejowej i przemysł stoczniowy. Ale czym właściwie jest peszel z tworzywa sztucznego i dlaczego jest tak wszechstronny?
Peszel kablowy składa się z elastycznego materiału z tworzywa sztucznego i ma falisty kształt. Falista struktura zapewnia zarówno zwiększoną elastyczność, jak i zwiększoną stabilność, dzięki czemu idealnie nadaje się do różnorodnych zastosowań. Rury faliste z tworzyw sztucznych mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak polietylen (PE), polipropylen (PP), poliamid (PA) lub polichlorek winylu (PVC).
Jedną z głównych zalet falistych rur z tworzyw sztucznych są ich specyficzne właściwości w zakresie odporności na różne czynniki chemiczne i ciecze. W zależności od zastosowanego materiału i składu przewody mogą być również odporne na temperaturę, promieniowanie UV i ukąszenia gryzoni. Te właściwości sprawiają, że peszle doskonale sprawdzają się w wielu obszarach zastosowań, takich jak odnawialne źródła energii (elektrownie fotowoltaiczne, elektrownie wiatrowe itp.), rolnictwo i leśnictwo oraz budownictwo, gdzie rury karbowane stosuje się do ochrony kabli i przewodów przed naprężeniami zewnętrznymi. Również przemysł elektryczny wykorzystuje peszle z tworzyw sztucznych do ochrony przed naprężeniami mechanicznymi (ochrona przed wstrząsami, ochrona przed zgnieceniem, ochrona przed przecięciem i ochrona przed uderzeniami), wilgocią, kurzem i innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
Kolejną zaletą falistych rur z tworzyw sztucznych jest to, że można je bardzo łatwo zainstalować i obsługiwać. Można je przycinać na żądaną długość, a dzięki swojej elastyczności i stabilności można je łatwo formować i zginać.
Nasza wszechstronna oferta złączy FLEXAquick umożliwia szybki i łatwy montaż peszli jako systemu.
Jednoczęściowe złącze konstrukcyjnie wyróżnia się zwartym i solidnym kształtem oraz umożliwia łatwy montaż i demontaż bez użycia narzędzi.
Dostępne są różne kształty: wersje proste, wersje zagięte, wersje kątowe, wersje w kształcie litery Y, wersje w kształcie litery T lub wersje z kołnierzem – złącza FLEXAquick pasują do wszystkich rur karbowanych FLEXA i są dostępne do stopnia ochrony IP 69k.
Emilian Dudek