Dynamiczny rozwój produkcji rolnej wpływa na rozwój innowacyjności i automatyzacji maszyn rolniczych i ogrodniczych. Zastosowanie inteligentnych czujników jakimi są czujniki ultradźwiękowe przekłada się na zwiększenie produktywności procesu przy jednoczesnym obniżeniu kosztów pracy, eksploatacji oraz użytego materiału.
Czujniki ultradźwiękowe wykorzystywane są przemyśle rolniczym, ogrodniczym, transporcie, magazynowaniu i przetwórstwie do różnych zastosowań. Odgrywają ważną rolę monitorując liczne procesy robocze w całym łańcuchu produkcyjnym – od przykładowego jabłka na drzewie po pyszny sok w butelce.
Czujniki ultradźwiękowe są znacznie mniej wrażliwe niż czujniki optyczne na wpływy środowiska oraz inne czynniki jak na przykład, procesy czyszczenia w rozlewni. Ich odporność na temperaturę, wstrząsy i wibracje sprawia, że nadają się do zastosowań zewnętrznych. Zakurzone otoczenie podczas pracy na zewnątrz oraz ewentualnie cienkie osady brudu na membranie czujnika lub lekko deszczowe warunki podczas zbiorów plonów w rolnictwie nie wpływają na działanie czujnika. Jedynie bardzo ulewny deszcz może wpływać na działanie czujników, które rozpoznają go ze względu na wysoką ich czułość. Membrana czujnika nieznacznie wibruje odpychając krople cieczy, kurz itp. Na dokładność pomiaru nie wpływa wiatr. Pył i mgła mogą tłumić falę ultradźwiękową w pewnych okolicznościach nieznacznie zmniejszają maksymalny zasięg czujnika ultradźwiękowego. Jednak w większości przypadków pomiar jest nadal możliwy. Czujniki ultradźwiękowe osiąga swój naturalny limit wydajności tylko przy stałych, wysokich temperaturach otoczenia powyżej 85°C.
Nowości
Zanim przykładowe jabłko zostanie ostatecznie zabutelkowane jako sok, niezbędne są dalsze etapy produkcji w fabrykach napojów, w których wielokrotnie stosowane są kompaktowe czujniki ultradźwiękowe.
Powiązane produkty: Czujniki ultradźwiękowe
Product Manager MASZYNY
Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami: