Opublikowane 2021-02-09

Dalmierze laserowe w automatycznych systemach magazynowych

Dokonuj pomiaru z dokładnością ±1 mm na pełnym dystansie.

Uniknij kumulowania się błędów i problemu związanego z poślizgiem kół. 

 

  • Częstotliwość pomiaru 250Hz, częstotliwość wyjścia 1000Hz
  • Zasięg pomiarowy od 0 do 500m
    Kliknij po szczegóły
Automatyczne systemy magazynowe są używane w wielu centrach dystrybucyjnych do optymalizacji procesu składowania, przygotowania oraz wysyłki towarów. Układnice przemieszczające towar umożliwiają obsługę wielopoziomowych obiektów magazynowych do kilkudziesięciu metrów.

Automatyczny wózek wahadłowy odpowiedzialny jest za załadunek, rozładunek oraz przemieszczanie towaru. Porusza się on w poziomie równolegle do miejsc magazynowych, z których pobrany lub też na których pozostawiony ma być towar. Dalmierz laserowy w sposób ciągły dokuje pomiaru od wózka do przeciwległej ściany, dzięki czemu może być on pozycjonowany z milimetrową dokładnością w miejscu, w którym towar musi być załadowany lub rozładowywany. Dalmierz montowany jest w wózku, skąd mierzony jest dystans do przeciwległej ściany. Ponieważ dalmierze laserowe Dimetix dokonują pomiaru na dużym dystansie z małą plamką lasera, sprostują on również wyzwaniu pomiaru w długich rzędach półek.

Dzięki bezkontaktowym dalmierzom Dimetix uzyskuje się absolutną dokładność ±1 mm lub ±3 mm dla 2σ, co wyróżnia zdecydowanie Dimetix na tle konkurencji. W ten sposób unikamy błędów pozycjonowania, które mogą wystąpić w przypadku pomiarów enkoderami na kołach z powodu poślizgu. Dzięki ich zastosowaniu nie będą się kumulować żadne błędy, nawet po ponownym uruchomieniu systemu dalmierz natychmiast wskazuje prawidłową pozycję bez specjalnej konfiguracji.

Pomiary możliwe są w temperaturze otoczenia od -40 ° C do + 60 ° C w zależności od modelu. Dzięki czemu możliwe jest ich zastosowanie w różnych obszarach, np. w hurtowniach spożywczych, centrach dystrybucji mrożonek czy magazynach drobnych artykułów.

 

Nowości
Wsparcie techniczne
Mariusz Szabłowski

Product Manager MASZYNY

+48 608 432 684 +48 608 432 684

Wyślij e-mail Wyślij e-mail

Wsparcie Klienta

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami:

phone 22 863 27 22

Wyślij e-mail Wyślij e-mail