Opublikowane 2022-12-01

Bezpieczniejsza praca z kamerami Orlaco do kompaktowych maszyn

Nowości

Kamery cofania stały się niemal standardowym wyposażeniem dużych maszyn budowlanych takich jak ładowarki kołowe, wywrotki i koparki. Ze względu na ich duże rozmiary występują tzw. martwe pola, czyli strefy nie widoczne dla operatora. Tutaj z pomocą przychodzą kamery Orlaco, które umożliwiają monitoring tych stref. Rozwiązania z zastosowaniem kamer stają się obecnie coraz bardziej popularne w kompaktowych maszynach, ze względu na znaczną poprawę bezpieczeństwa jaką wprowadzają na placach budowy.

Poprawa komfortu i bezpieczeństwa

Funkcjonalny system składający się z kamery i monitora zapewnia operatorowi wyraźny widok z tyłu maszyny, umożliwiając wygodne i łatwe manewrowanie na placu budowy oraz natychmiastowe podjęcie działań zapobiegawczych w przypadku wystąpienia niebezpiecznej sytuacji. Nowy system Orlaco dedykowany do kompaktowych maszyn składa się z wytrzymałej cyfrowej kamery HMOS o wysokiej rozdzielczości i 7-calowego cyfrowego monitora HLED. Szerokokątny obiektyw kamery 180° przenosi wysokiej jakości obraz na monitor, zapewniając operatorom zawsze wyraźny widok na ludzi, pojazdy i inne przeszkody.

Cyfrowa jakość obrazu

Kamera HMOS i monitor HLED wykorzystują technologię GMSL. GMSL oznacza Gigabit Multimedia Serial Link. Dzięki tej technologii sygnał wideo jest przesyłany cyfrowo i bez kompresji za pomocą kabla koncentrycznego. Zapewniając łączność gigabitową i dużą przepustowość, GMSL nadaje się do przesyłania cyfrowego wideo HD do zastosowań w pojazdach. Sygnał wideo nie jest kompresowany przed transmisją, co oznacza, że nie występuje opóźnienie w samej transmisji. Obraz jest wyświetlany na monitorze w czasie rzeczywistym bez opóźnienia czasowego, a dzięki cyfrowej jakości ostry jak brzytwa.

Jeżeli materiał wideo nie odtwarza się, prosimy skorzystać z bezpośredniego odnośnika do serwisu YouTube: https://youtu.be/IqITDTnN6nI

video cannot show image
Wsparcie techniczne
Emilian Dudek

Product Manager MASZYNY

+48 661 641 165 +48 661 641 165

Wyślij e-mail Wyślij e-mail

Wsparcie Klienta

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami:

phone 22 863 27 22

Wyślij e-mail Wyślij e-mail