Opublikowane 2023-06-28

Poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego – system SideEye aktywnego wspomagania skrętu

Korzystając z systemu SideEye firmy Stoneridge-Orlaco, możesz zapobiegać wypadkom spowodowanym brakiem widoczności w martwej strefie.

Nowości

System aktywnego ostrzegania

Wykorzystujący kamerę i radar system detekcji ostrzega kierowcę, gdy w martwej strefie ciężarówki znajdzie się rowerzysta, pieszy lub inni użytkownicy dróg. SideEye jest więc idealnym rozwiązaniem zwiększającym bezpieczeństwo uczestników ruchu w środowisku miejskim.

System w sposób aktywny ostrzega kierowców za pomocą sygnałów dźwiękowych i wizualnych, gdy tylko w martwej strefie pojazdu znajdą się inni uczestnicy ruchu (na przykład piesi lub rowerzyści).
System SideEye korzysta z połączenia sygnałów radarowych i dźwiękowych oraz obrazów z kamery. W ten sposób kierowca ma zawsze dobry ogląd martwej strefy w otoczeniu ciężarówki.

Wymóg wykrywania martwej strefy

W coraz większej liczbie krajów wymagane są kamery i systemy aktywnej detekcji zwiększające bezpieczeństwo w martwej strefie. Na przykład w Wielkiej Brytanii od 1 marca 2021 roku pojazdy o masie powyżej 12 ton muszą spełniać wymogi normy Direct Vision Standard, jeśli mają być dopuszczone do jazdy w londyńskim obszarze miejskim.

W Unii Europejskiej nowe ciężarówki są już fabrycznie wyposażone w system detekcji martwej strefy zgodny z zapisami rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa ogólnego pojazdów. Istniejące pojazdy będą musiały posiadać taki system od 2024 roku.

video cannot show image

Powiązane produkty

Wsparcie techniczne
Emilian Dudek

Product Manager MASZYNY

+48 661 641 165 +48 661 641 165

Wyślij e-mail Wyślij e-mail

Wsparcie Klienta

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami:

phone 22 863 27 22

Wyślij e-mail Wyślij e-mail