Opublikowane 2023-04-11

PC7 MODUL PERFECT 70 – doskonałe wieże sygnalizacyjne

Ze swoją wyjątkową jasnością i mnogością dodatkowych funkcji, Modul Perfect 70 PC7 marki Auer jest najlepszą i najbardziej przyszłościową wieżą sygnalizacyjną na rynku.

Nowości

video cannot show image

Nowy standard

Wieże sygnalizacyjne stają się coraz częściej ważnym elementem konstrukcji maszyny, ewoluując od prostego wskazania zatrzymania/pracy maszyny, stając się ich cennym elementem zwiększającym bezpieczeństwo i wydajność pracy. Dostępne na rynku produkty różnych firm nie są równoważne, czasami oferują większą funkcjonalność kosztem bardziej złożonej konstrukcji lub ograniczając elastyczność. Te wszystkie kwestie Auer Signal wziął pod uwagę, projektując wieże sygnalizacyjne i wynikiem ich jest Modul Perfect PC7, ustanawiający nowy standard jasności świecenia, funkcjonalności i elastyczności.

Do 6 razy jaśniejsze niż porównywalne wieże sygnalizacyjne dostępne na rynku, PC7 gwarantuje najlepszy możliwy efekt sygnalizacji, nawet w obliczu bardzo jasnego oświetlenia otoczenia. Większa widoczność powoduje, że operatorzy szybciej reagują na zmiany stanu pracy maszyny, przez co zwiększa się wydajność.

Wykres przedstawia porównanie światłości najczęściej stosowanych modułów w kolorze czerwonym, pomarańczowym i zielonym. Obliczenia są oparte na średniej światłości na obwodzie modułów. Transmisja światła zmienia się w zależności od użytych kolorów soczewek.

MODUŁY ŚWIETLNE

Oprócz zwiększonej jasności, moduły oferują nowe funkcjonalności:

Wielofunkcyjność

Wielofunkcyjny moduł PC7 oferuje światło ciągłe, migające, błyskowe oraz podwójne światło błyskowe. Funkcje są wybierane w module za pomocą przełącznika DIP.

Światło obrotowe LED 

W obrotowym module świetlnym można ustawić dwie różne prędkości obrotowe światła – 90 obr./min i 180 obr./min – za pomocą prostego przełącznika DIP. 

Wielokolorowość

Umożliwia przełączanie z zewnątrz 7 kolorów (czerwony, żółty, zielony, niebieski, biały, karmazynowy i turkusowy). Dodatkowo oprócz modułu wielokolorowego mogą być użyte dodatkowe 4 moduły wieży w ramach jednej wieży.

Światło ciągłe 

Moduły świetlne stanowią idealny wybór, jeśli chodzi o standardowe aplikacje. Jednak, kiedy mówimy standardowe, mamy na myśli funkcje, które inni dostawcy oferują tylko w drogich modułach wysokiej jakości.

Górny moduł świetlny

Moduły górne o rozszerzonym kącie świecenia, pokrywającym oprócz 360° w poziomie, dodatkowo 180° w pionie (oświetlenie półkoliste). Zwiększa to efekt sygnalizacji i zapewnia, że wieża jest wyraźnie widoczna na różnych wysokościach.

Równomierny rozkład światła

Zastosowanie folii PC7LD rozpraszającej światło umożliwia równomierne rozświetlenie modułu wieży sygnalizacyjnej na jego całej powierzchni. Zarówno montaż, jak i demontaż folii zajmuje tylko kilka sekund i nie wymaga żadnych narzędzi. Dzięki temu uzyskuje się w łatwy i szybki sposób dwa efekty świetlne: z rozproszeniem światła oraz bez.

Moduły dźwiękowe

Górny lub wewnętrzny moduł dźwiękowy

Z reguły moduły dźwiękowe w wieżach sygnalizacyjnych występują na szczycie wieży. Natomiast nowy wbudowany moduł dźwiękowy umożliwia montaż na dowolnym poziomie w wieży. Przy pomocy przełączników DIP dokonuje się wyboru jednego z 8 tonów, z regulowaną głośnością do 102 dB.

Moduł MP3

Moduł PC7VS można zamontować na szczycie wieży sygnalizacyjnej PC7 lub użyć jako pojedynczy sygnalizator dźwiękowy umieszczony na odpowiednim cokole. Urządzenie umożliwia sygnalizację dźwiękową za pomocą indywidualnych komunikatów głosowych lub odtwarzania melodii.
Poprzez modułu PC7VS można emitować i kontrolować do siedmiu różnych wiadomości głosowych i/lub melodii. Maksymalne natężenie dźwięku wynosi 95 dB na dystansie na 1 m, a głośność może być regulowana potencjometrem. Wiadomości głosowe wgrywane są do modułu poprzez złącze USB.

Górny wielotonowy moduł dźwiękowy

Jest przeznaczony do montażu na górze wieży. Oferuje 16 grup tonów, z których każdy zawiera 7 tonów, co łącznie daje 112 tonów do wyboru.

video cannot show image

IO–Link

Dzięki zastosowaniu nowych modułów bazowych PC7MC5IO oraz PC7BLVIO uzyskujemy możliwość sterowania wieżami sygnalizacyjnymi poprzez interfejs komunikacyjny IO–Link. Moduł wymaga minimalnej liczby danych procesowych do działania, wystarczą jedynie 3 bajty, aby korzystać ze wszystkich funkcji.

Gdy moduł górny połączymy z modułami z różnymi typami światła oraz modułami dźwiękowymi, otrzymamy wyjątkową wysoką, wydajną sygnalizację świetlno-dźwiękową. Możliwość połączenia do 7 modułów w wieży zapewnia maksymalną elastyczność oraz czyni z PC7 najbardziej funkcjonalną, a także najwyższą wieżę sygnalizacyjną dostępną na rynku. PC7 oferuje również elastyczny sposób montażu na maszynie lub w panelu między innymi poprzez opatentowane cokoły ze złączem M12.

Funkcjonalność i wydajność

W wysoce konkurencyjnym i coraz bardziej globalnym przemyśle produkcyjnym, w którym zdolność do maksymalizacji wydajności jest niezbędna, PC7 może przyczynić się do zwiększenia wydajności pracy. Zapewnia również rozwiązanie przyszłościowe, gdzie funkcjonalność wieży sygnalizacyjnej może być łatwo modyfikowana wraz z ewoluowaniem wymagań aplikacji.

Wsparcie techniczne
Mariusz Szabłowski

Product Manager MASZYNY

+48 608 432 684 +48 608 432 684

Wyślij e-mail Wyślij e-mail

Wsparcie Klienta

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami:

phone 22 863 27 22

Wyślij e-mail Wyślij e-mail