Uprzejmie informujemy, że 2 maja (piątek) jest w naszej firmie dniem wolnym.
W tym dniu nie będą odbywały się wysyłki towarów, a także obsługa zamówień.
Za wszelkie niedogodności przepraszamy.
Wysokie prądy rozruchowe mogą spowodować kosztowne uszkodzenia obwodów i komponentów. Wszystko, od lamp energooszczędnych po najnowszą technologię LED, może mieć prąd rozruchowy do 250 razy większy niż prąd znamionowy diody LED.
Jednym z często pojawiających się problemów podczas korzystania z oświetlenia LED jest to, że wysoki prąd rozruchowy może spowodować zespawanie styków w przekaźniku, co powoduje, że oświetlenie pozostaje włączone nawet po odłączeniu zasilania od przekaźnika. Przekaźniki mocy firmy Comat Releco pozwalają uniknąć tego problemu, dzięki zastosowaniu posrebrzanych styków z tlenku cyny i wstępnych styków z wolframu.
To tylko kilka przykładów obszarów zastosowania.
W ofercie są 2 modele przekaźników mocy, CHI14, który jest 1-biegunowy i CHI34, który jest 3-biegunowy.
Oba modele mają przełączanie przy zerowym napięciu i wolframowe styki wstępne, które obsługują prąd rozruchowy i zapobiegają uszkodzeniu elementów obwodu i styków przekaźnika.
Dzięki maksymalnej zdolności wyłączania 800 A przez 200 μs i nominalnej zdolności wyłączania 16 A / 250 V AC-1, te dwa modele są unikalne na rynku.
Plusem jest też ich rozmiar fizyczny. Przekaźniki do montażu na szynie DIN mają szerokość odpowiednio tylko 17,5 i 36 mm i wysokość 69 i 58,8 mm.
Więcej aplikacji:
Elektroniczne układy sterujące lamp energooszczędnych, zasilacze najnowszych lamp LED oraz zasilacze impulsowe komponentów przemysłowych.
Akademia OEM
Artur Kampczyk