ISKRA d.o.o. to słoweński producent komponentów elektrycznych. Nieprzerwanie od blisko 80 lat produkuje w Europie wysokiej jakości wyroby, które sprzedawane są na całym świecie. Aktualnie funkcjonuje 10 zakładów produkcyjnych: 5 w Słowenii, 3 w Chorwacji i po jednym w Macedonii oraz Bośni i Hercegowinie.
Nowości
Zautomatyzowana produkcja pozwala na wytworzenie tysięcy sztuk komponentów dziennie. Częścią procesu produkcyjnego jest kontrola jakości, która pozwala na wykrycie wadliwych wyrobów. Każda sztuka jest oznaczana kodem QR, co pozwala na prześledzenie pełnego procesu produkcji.
Firma OEM Automatic jest dystrybutorem komponentów ISKRA dedykowanych do rozdzielnic niskiego napięcia. W tym artykule przedstawimy modułowe rozwiązania, które są w ofercie.
Styczniki instalacyjne to najbardziej wszechstronne urządzenia łączeniowe do stosowania we wszystkich rodzajach aplikacji. W systemach elektrycznych zapewniają niezawodne, bezpieczne i wydajne zarządzanie urządzeniami. Znajdują zastosowanie przy sterowaniu silnikami, grzałkami elektrycznymi czy oświetleniem.
Możliwe napięcia sterowania cewki w zależności od serii stycznika.
Ulepszone styczniki instalacyjne z funkcją sterowania ręcznego. Posiadają wbudowany przełącznik do wyboru trzech trybów pracy, gdzie:
Wybór trybu umożliwia testowanie układu przed uruchomieniem instalacji, co jest to bardzo przydatne podczas prac konserwacyjnych.
Możliwe napięcia sterowania cewki w zależności od serii stycznika.
Przełączniki bistabilne to urządzenia przełączające, które nie pobierają prądu w stanie załączonym i charakteryzują się bardzo niskim poborem mocy na biegun. Pobór prądu występuje jedynie w chwili przełączania cewki sterującej. W celu rozłączenia układu wykonawczego, należy podać ponownie sygnał sterujący na cewkę.
Przełączniki bistabilne w ofercie ISKRA są dostępne z wieloma wariantami sterowania.
Załączenie BI/BICOM następuje przez podanie napięć: 8, 12, 24, 48, 120, 230, 240 V AC 12, 24, 48, 110, 220 V DC
Wyłączniki izolacyjne stosowane są jako wyłączniki główne w skrzynkach rozdzielczych lub jako wyłączniki pojedynczych obwodów elektrycznych.
Wyłącznik nadprądowy to urządzenie elektryczne chroniące obwód przed przeciążeniem i zwarciem poprzez automatyczne przerwanie przepływu prądu w momencie, gdy jego wartość przekroczy bezpieczny poziom.
Wyłącznik różnicowoprądowy chroni przed porażeniem prądem, wyłączając zasilanie w przypadku wykrycia prądu różnicowego. Dodatkowo, zapobiega uszkodzeniom sprzętu i pożarom, które mogą wyniknąć z prądów upływowych.
Ograniczniki przepięć (SPD) Typu 1 i Typu 2 to urządzenia zabezpieczające instalacje elektryczne przed nagłymi wzrostami napięcia. SPD Typu 1 chronią przed bezpośrednimi i pośrednimi wyładowaniami atmosferycznymi (np. od pioruna), podczas gdy SPD Typu 2 chronią przed przepięciami indukowanymi i łączeniowymi, np. podczas przełączania urządzeń w sieci. Ograniczniki te są kluczowe dla ochrony wrażliwego sprzętu elektronicznego, a system ochrony przeciwprzepięciowej często wymaga połączenia obu typów dla zapewnienia wielostopniowej ochrony.
Ograniczniki ISKRA z serii ISPRO są zaprojektowane z myślą o niezawodności i wydajności w zastosowaniach przemysłowych, komercyjnych i mieszkaniowych. Niezależnie od tego, czy chodzi o główne rozdzielnice, podrozdzielnice, czy systemy fotowoltaiczne, rozwiązania ISPRO działają z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie.
Artur Kampczyk