Opublikowane 2023-01-04

Safety Simplifier

Safety Simplifier jest sterownikiem bezpieczeństwa, który w prosty sposób umożliwia budowanie systemów bezpieczeństwa dla urządzeń AGV i maszyn stacjonarnych. Sterowniki Safety Simplifier komunikują się ze sobą w sposób bezpieczny bezprzewodowo.

Akademia OEM

Dostępne na rynku rozwiązania bezpieczeństwa mogą wydawać się skomplikowane i mało uniwersalne, ale z opatentowanym sterownikiem Safety Simplifier stają się elastyczne i przyjazne dla użytkownika.

Safety Simplifier jest zarówno sterownikiem bezpieczeństwa, jak i urządzeniem mogącym posiadać na obudowie takie przyciski jak: zatrzymanie awaryjne, reset z sygnalizacją, blokada/odblokowanie, start, stop itp. Z tym sterownikiem łatwo można zbudować i skonfigurować kompletne systemy bezpieczeństwa dokładnie tam, gdzie są potrzebne, na przykład przy drzwiach. Wystarczy podłączyć czujniki i wybrać przyciski/pokrętła funkcyjne, by stworzyć kompletne rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo. Przekazywanie informacji bezpiecznych lub sygnałowych do szafy sterowej maszyny odbywa się bezpośrednio lub poprzez kolejne urządzenia bezpieczeństwa w sposób automatyczny.

Sterowniki Safety Simplifier komunikują się pomiędzy sobą bezprzewodowo w sieci z topologią mesh, która może zawierać do 16 jednostek dla jednej częstotliwości. Każda jednostka ma wbudowaną funkcję repeatera, dzięki czemu umożliwia wszystkim urządzeniom wzajemne przekazywanie danych bezpieczeństwa. Oznacza to, że nie wszystkie urządzenia muszą się łączyć bezpośrednio ze sobą. Komunikacja między urządzeniami może być realizowana bezprzewodowo lub poprzez połączenia przewodowe. Programowanie i komunikację online można wykonywać bezprzewodowo między jednym komputerem a wszystkimi urządzeniami Safety Simplifier znajdującymi się w tym samym systemie.

Dzięki jednostkom Safety Simplifier nie potrzebujemy dodatkowych szafek elektrycznych, gdyż można je umieszczać na zewnątrz maszyny. Obudowy Safety Simplifier posiadają stopień ochrony IP65.

SIMPLIFIER MANAGER

Simplifier Manager to oprogramowanie na PC używane do konfigurowania systemu Safety Simplifier w prosty i przyjazny dla użytkownika sposób. Moduły funkcyjne dobiera się w trybie „Przeciągnij i upuść”. Dostępne bloki funkcyjne to na przykład: przyciski zatrzymania awaryjnego, wyłączniki drzwi, kurtyny bezpieczeństwa, sterowanie oburęczne, przełącznik trybu pracy itp. Program jest efektywnie zorganizowany i pozwala na szybki dostęp do każdej jednostki Safety Simplifier.

video cannot show image

SAFETY SIMPLIFIER

 • Do 16 jednostek w jednym systemie 
 • 14 we/wy bezpieczeństwa (w zależności od konfiguracji, każdy zacisk może być wejściem lub   wyjściem) 
 • 2 x podwójne wyjścia przekaźnikowe bezpieczne 
 • Zaciski sprężynowe zapewniające pewność połączenia w przypadku wibracji 
 • Zasilanie 10–30 V DC 
 • Komunikacja dwukierunkowa bezprzewodowa i/lub magistrala CAN 
 • Sieć do 256 we/wy

SIMPLFIER MANAGER

 • Funkcja „przeciągnij i upuść” 
 • Połączenie bezprzewodowe z Simplifier Monitor lub przez USB 
 • Przyjazny dla użytkownika interfejs 
 • Moduły funkcyjne do prostego i szybkiego programowania 
 • Komunikacja z innymi sterownikami PLC

IMPLEMENTACJA CELI ROBOTA ZA POMOCĄ SAFETY SIMPLIFIERA

Kompletny system bezpieczeństwa z sześcioma sterownikami Safety Simplifier dla różnych funkcji bezpieczeństwa. Należy pamiętać, że nie jest potrzebna szafa sterownicza do połączenia komponentów bezpieczeństwa ze sobą w jeden system.

ŁATWE PLANOWANIE Z WIELOMA MOŻLIWOŚCIAMI

Za pomocą Safety Simplifier można zdecentralizować układ bezpieczeństwa celi robota za pomocą komunikacji bezprzewodowej lub za pośrednictwem magistrali CAN. Sterowniki te mogą zadbać zarówno o bezpieczeństwo, jak i inne pożądane funkcje. Dodanie drzwi, robotów i maszyn staje się łatwe dzięki Safety Simplifier, należy tylko zmienić konfigurację sterownika za pomocą oprogramowania Simplifier Manager.

KRÓTSZY CZAS INSTALACJI, PONIEWAŻ NIE JEST POTRZEBNA SZAFA ELEKTRYCZNA

Dzięki Safety Simplifier nie są potrzebne oddzielne szafki elektryczne. Elementy bezpieczeństwa jak i maszyny można łatwo podłączyć tam, gdzie są potrzebne. Dzięki bezpiecznej komunikacji bezprzewodowej nakład pracy na okablowanie elementów bezpieczeństwa jest zredukowany do minimum.

NA SZAFIE ELEKTRYCZNEJ

Safety Simplifier zamontowany na szafie sterowniczej maszyny. Dzięki zintegrowanemu sterownikowi bezpieczeństwa PLC, Safety Simplifier może obsługiwać wszystkie funkcje bezpieczeństwa lub posłużyć jako interfejs bezpieczeństwa między maszynami i elementami układu bezpieczeństwa.

NA STANOWISKU NARZĘDZIOWYM

Na stanowisku narzędziowym Safety Simplifier monitoruje bezpieczną wymianę narzędzi robota.

BRAMA PRZESUWNA

Safety Simplifier do monitorowania bramy przesuwnej, resetowania, blokowania i zatrzymania awaryjnego.

WYŁĄCZNIKI BEZPIECZEŃSTWA/RYGLE

Safety Simplifier monitoruje i kontroluje funkcje blokowania, resetowania, odblokowywania, zatrzymania awaryjnego i uruchamiania.

NA SZAFIE STEROWNICZEJ ROBOTA

Safety Simplifier zainstalowany na szafie sterowniczej robota, zapewnia bezpieczną, dwukierunkową komunikację, zarówno bezpieczną jak i sygnalizacyjną.

SYGNAŁY OSSD

Safety Simplifier nadzoruje sygnały OSSD kurtyny świetlnej i umożliwia swobodne zrealizowanie funkcji mutingu wraz z odpowiednią sygnalizacją.

Więcej o produktach

Safety Simplifier

Safety Simplifier to sterownik bezpieczeństwa, który umożliwia proste budowanie systemów bezpieczeństwa dla urządzeń AGV i maszyn stacjonarnych. System jest całkowicie bezprzewodowy.
Wsparcie techniczne
Jarosław Kalista

Business Area Manager BEZPIECZEŃSTWO

+48 606 274 676 +48 606 274 676

Wyślij e-mail Wyślij e-mail

Wsparcie Klienta

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami:

phone 22 863 27 22

Wyślij e-mail Wyślij e-mail