Opublikowane 2023-05-17

Czy najmniejszy na świecie skaner bezpieczeństwa spełni Państwa potrzeby?

UAM-05LP jest najmniejszym na świecie laserowym skanerem bezpieczeństwa, jednocześnie posiadającym bardzo dużą funkcjonalność. Dzięki swoim wymiarom zewnętrznym wynoszącym zaledwie 80 x 80 x 95 mm i możliwościom wyboru rozdzielczości ochronnej, od wykrycia dłoni po wykrycie ciała (30, 40, 50, 70 i 150 mm), posiada ogromny potencjał, aby zaspokoić Państwa potrzeby. W skanerze można ustawić jedną lub dwie strefy bezpieczeństwa o zasięgu do 5m oraz jedną lub dwie strefy ostrzegawcze o zasięgu do 20m, każda z kątem optycznym do 270°.

Nowości

5 POWODÓW, ABY WYBRAĆ UAM-05LP

1. ŚWIETNIE NADAJE SIĘ DO APLIKACJI MOBILNYCH, NP. NA RUCHOMYCH POJAZDACH AGV

W przypadku pracy z podłączonymi enkoderami, w UAM-05LP można zdefiniować do 128 pól bezpieczeństwa, które można przełączać między sobą za pomocą wejść dla dwóch enkoderów lub wejść statycznych. Oznacza to, że skaner ten jest zoptymalizowany do zastosowań w pojazdach AGV. Do nawigacji pojazdów AGV można wykorzystać strumień danych pomiarowych dostępnych z wbudowanego gniazda Ethernet, dzięki czemu może się okazać, że niepotrzebny będzie dodatkowy skaner przeznaczony tylko do nawigacji.

2. NIE WYMAGA SPECJALNEJ JEDNOSTKI STERUJĄCEJ

Skaner posiada monitorowane wejście dla przycisku resetu, wejście do monitorowania zewnętrznych styczników (praca w trybie EDM) oraz cztery, monitorowane zwarciowo wyjścia bezpieczeństwa OSSD. Oznacza to, że skaner może pracować samodzielnie, bez nadrzędnej jednostki sterującej.

3. NADAJE SIĘ DO APLIKACJI Z FUNKCJĄ MUTINGU

Wbudowana funkcja Mutingu oraz powiązana z nią Override są przeznaczone do aplikacji, w których działanie skanera musi zostać zawieszone podczas automatycznego transportu produktów na przenośniku przez strefę bezpieczeństwa.

4. MOŻLIWOŚĆ PRACY W POZIOMIE I PIONIE

UAM-05LP można ustawić w dowolnej pozycji pracy tak, aby uzyskać pionowe lub poziome strefy bezpieczeństwa. 

5. FUNKCJA MASTER/SLAVE

Do skanera skonfigurowanego jako Master, za pośrednictwem komunikacji wewnętrznej można podłączyć do trzech skanerów skonfigurowanych jako Slave. System można skonfigurować tak, że fizycznie aktywne są wyjścia OSSD każdego skanera oddzielnie, lub też aktywne są tylko wyjścia OSSD skanera Master, ale w powiązaniu także ze stanem logicznym skanerów Slave.

FUNKCJE SKANERA LASEROWEGO

check mark box REDUKCJA ZAKŁÓCEŃ Z INNYCH URZĄDZEŃ AKTYWNEJ PODCZERWIENI

W UAM-05LP są dostępne tryby pracy Laser Off i Scan Skip. Tryb Laser Off powoduje dezaktywację promienia laserowego i skaner pozostaje w gotowości, a tryb Scan Skip powoduje wyłączenie promienia laserowego na określoną liczbę cykli. Zarówno tryb Laser Off, jak i Scan Skip pomagają zredukować potencjalne zakłócenia powodowane przez inne urządzenia optoelektroniczne z aktywną podczerwienią.

check mark box DWA SPOSOBY USTAWIENIA STREF BEZPIECZEŃSTWA

W skanerze można skonfigurować zarówno pola bezpieczeństwa, jak i pola ostrzegawcze, które można zdefiniować na dwa różne sposoby:
1. Jedna strefa bezpieczeństwa i dwie strefy ostrzegawcze.
2. Dwie niezależne strefy bezpieczeństwa, każda z redundantnymi bezpiecznymi wyjściami OSSD 

check mark box DWA WYJŚCIA SYGNAŁOWE

Skaner posiada dwa wyjścia sygnałowe, które można swobodnie konfigurować, np. dla prewencyjnej sygnalizacji, że należy oczyścić okno optyczne, zanim nastąpi nieuzasadnione wyłączenie wyjść bezpiecznych.

Do wyświetlenia filmu konieczna jest akceptacja cookies!

video cannot show image

OBEJRZYJ FILM PROMUJĄCY UAM-05LP-T301

Firma Hokuyo jest wiodącym na świecie producentem czujników fotoelektrycznych, przeznaczonych zarówno dla bezpieczeństwa maszyn, jak i do aplikacji pomiarowych oraz związanymi z wykrywaniem. Tutaj mogą Państwo zobaczyć film, który mówi więcej o najmniejszym i najbardziej inteligentnym laserowym skanerze bezpieczeństwa na rynku.

Więcej o produkcie

Wsparcie techniczne
Lech Dyszlewicz

Sales Engineer BEZPIECZEŃSTWO

+48 501 408 950 +48 501 408 950

Wyślij e-mail Wyślij e-mail

Wsparcie Klienta

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami:

phone 22 863 27 22

Wyślij e-mail Wyślij e-mail