Opublikowane 2023-02-14

WYŁĄCZNIKI LINKOWE IDEM Z OPATENTOWANYM SYSTEMEM NACIĄGU LINY

Gama produktów IDEM Safety „Next Generation” charakteryzuje się wyższą niezawodnością, najnowszymi funkcjami i jest produkowana z materiałów zapewniających wysoką trwałość, by sprostać stale rosnącym wymaganiom stawianym urządzeniom bezpieczeństwa maszyn.

Nowości

Zespół projektantów IDEM, z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie bezpieczeństwa, nadal projektuje i prezentuje nowe innowacyjne produkty na rynku. Szeroka gama wyłączników bezpieczeństwa zapewnia naszym klientom opłacalne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa maszyn. Wyłączniki linkowe bezpieczeństwa serii Guardian, firmy IDEM, są przeznaczone do montowania na maszynach i sekcjach przenośników, których nie można zabezpieczyć za pomocą osłon. Produkty te są wytrzymałe i sprawdzają się w trudnych warunkach. Oferujemy również produkty wykonane ze stali nierdzewnej. Dostępne są też wykonania Ex oraz niskotemperaturowe (–40°C).

Linkowe wyłączniki bezpieczeństwa można z powodzeniem stosować w urządzeniach przenośnikowych lub w innych maszynach, gdzie należy zapewnić zabezpieczenie na dużych odcinkach. W porównaniu z zastosowaniem wielu przycisków bezpieczeństwa jest to rozwiązanie o wiele bardziej ekonomiczne, ponieważ pozwala na oszczędność czasu (montaż) i materiału (okablowanie).

Wszystkie wyłączniki linkowe są zgodne z normami ISO 13850 i IEC 60947-5-5 i mają połączenie mechaniczne między zestykami przełączającymi a linką. Po pociągnięciu za linkę zestyki bezpieczeństwa otwierają się, a zestyki pomocnicze zamykają. Wyłączniki linkowe są mechanicznie blokowane i można je przywrócić do stanu roboczego tylko po naciśnięciu niebieskiego przycisku resetowania.

Dostępny jest opcjonalny 2-kolorowy wskaźnik LED, który umożliwia obserwowanie stanu wyłącznika z daleka.

Prosty montaż wyłącznika linkowego

video cannot show image

Powiązane produkty

Wsparcie techniczne
Jarosław Kalista

Business Area Manager BEZPIECZEŃSTWO

+48 606 274 676 +48 606 274 676

Wyślij e-mail Wyślij e-mail

Wsparcie Klienta

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami:

phone 22 863 27 22

Wyślij e-mail Wyślij e-mail