Opublikowane 2021-04-06

Modułowe napędy kół jezdnych serii WD

Akademia OEM

Napęd serii WD składa się z niezwykle krótkiego koła jezdnego, zintegrowanej przekładni planetarnej oraz łożyska. W połączeniu z silnikiem BLDC i kontrolerem firmy Nanotec stanowi niezwykle kompaktowe rozwiązanie, które upraszcza konstrukcję, poprzez zmniejszenie ilości wymaganych komponentów, w samobieżnych systemach jezdnych, takich jak roboty usługowe lub pojazdy AGV. Dostępne są różne warianty kół, w zależności od średnicy oraz typu kołnierza montażowego.

Kompaktowa budowa

Koło jezdne, łożysko oraz przekładnia stanowią jednolitą konstrukcję o niewielkich rozmiarach, przez co znacznie ograniczona jest wymagana przestrzeń montażowa. Jednocześnie układ napędowy jest w stanie wytrzymać duże obciążenia promieniowe. Łącząc napęd serii WD z silnikiem elektrycznym BLDC ze zintegrowanym kontrolerem możliwa jest dalsza redukcja ilości wymaganych komponentów w tym okablowania.

Rozwiązanie skrojonie pod klienta

Napęd ma w standardzie wbudowaną przekładnie planetarną o przełożeniu 1:16. Możliwe są wykonania o innych przełożeniach, aby w pełni dopasować się do potrzeb aplikacji klienta. 

Maksymalna elastyczność

Napędy kół serii WD można łączyć z szeroką gamą silników, hamulców i enkoderów. Są dostępne z uchwytem montażowym lub bez. Już niedługo, po zamontowaniu w napędzie silnika BLDC firmy Nanotec serii PD6, dostępna będzie funkcja bezpieczeństwa Safe Torque Off. 

Wsparcie techniczne
Mateusz Nowakowski

Product Manager/Business Area Manager NAPĘDY

+48 667 900 240 +48 667 900 240

Wyślij e-mail Wyślij e-mail

Wsparcie Klienta

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami:

phone 22 863 27 22

Wyślij e-mail Wyślij e-mail