Opublikowane 2024-03-05

Kompleksowe sterowanie od Crouzet

We współczesnym przemyśle automatyzacja stała się niezbędna do poprawy wydajności, bezpieczeństwa i niezawodności. Jednym z najczęściej używanych narzędzi w automatyce przemysłowej jest sterownik PLC, który wraz z interfejsem HMI stanowi przyjazną dla użytkownika wydajną kombinację.

Nowości

PLC Mikro från Crouzet ikon

Mikro-PLC firmy Crouzet

Nasze mikro-sterowniki PLC firmy Crouzet, Millenium Evo i EM4, to kompaktowe jednostki sterujące z zaawansowanymi funkcjami stosowanymi do sterowania procesami przemysłowymi i maszynami. Sterownik PLC zastępuje wiele innych komponentów, ponieważ jako jedno urządzenie może zapewnić wiele różnych funkcji. Zapewnia ekonomiczne, oszczędzające miejsce i elastyczne rozwiązanie.

Sterowniki Crouzet są dostępne z wbudowaną siecią Ethernet, która może być podłączona do innych komponentów w tej samej sieci, gdzie komunikacja odbywa się poprzez Modbus TCP. Oznacza to, że wszystkim można sterować zdalnie, programować przez sieć, ale także zdalnie monitorować. Millenium Evo oferuje do 512 bloków funkcyjnych, natomiast EM4 oferuje aż do 1000 bloków funkcyjnych.

Stosowanie mikro-sterowników PLC firmy Crouzet ma kilka zalet. Dzięki prostemu oprogramowaniu z gotowymi blokami funkcyjnymi i nowoczesnym funkcjom, urządzenia są łatwe w instalacji i uruchomieniu. Można je również łatwo połączyć z panelem operatorskim HMI firmy Crouzet, aby uzyskać kompletne rozwiązanie.

Millenium Evo

EM4

Wielkość programu*
512 FB
1000 FB
Liczba I/O
Do 44
Do 46
Wejścia analogowe (CPU)
8
12
Wejścia 4-20 mA (CPU)
n/d
4
Wejścia cyfrowe szybkie
15 KHz
60 KHz
Ilość zmiennych komunikacyjnych
16 word, 8 bit
24 word, 16 bit
Interfejs Modbus
Slave
Master/Slave

 

*FB - Function Blocks (Bloki funkcyjne)

HMI Crouzet ikon

Kompletne rozwiązanie z HMI

HMI, Human Machine Interface, to dotykowy wyświetlacz z przyjaznym dla użytkownika interfejsem. Jego zadaniem jest wizualizacja informacji, takich jak stan maszyn, różnych parametrów czy ostrzeżeń. Integrując interfejs HMI z mikro-sterownikiem PLC, użytkownik może zarówno monitorować, jak i kontrolować wiele procesów w czasie rzeczywistym, co poprawia produktywność i efektywność. Proces ten może również ułatwić rozwiązywanie problemów z maszyną, co prowadzi do skrócenia przestojów.

PLC w połączeniu z HMI będzie nadal odgrywać ważną rolę w przyszłej automatyzacji. Zaletą połączenia mikro-sterownika PLC i interfejsu HMI firmy Crouzet jest to, że wszystkie ustawienia komunikacji są już dla siebie skonfigurowane. Oznacza to, że możesz szybko i łatwo rozpocząć monitorowanie swoich systemów w intuicyjny sposób.

VPN Tosibox ikon

Bezpieczne zdalne sterowanie z TOSIBOX®

Dzięki TOSIBOX® możesz łatwo i bezpiecznie zdalnie sterować sterownikami PLC i urządzeniami HMI. TOSIBOX® nie tylko oferuje bezpieczne połączenie zdalne w ciągu kilku minut, ale także nie wymaga specjalnych umiejętności informatycznych.

TOSIBOX® to opatentowana na całym świecie technologia, która jest certyfikowana i oferuje jeden z najwyższych poziomów bezpieczeństwa w branży, dzięki najnowszej technologii szyfrowania. Dzięki wykorzystaniu bezpośredniego tunelu VPN połączenie z fizycznie podłączonymi urządzeniami odbywa się bezpiecznie. Rozwiązanie składa się tylko z kilku komponentów, które tworzą niezawodny tunel VPN dla Twoich aplikacji.

Więcej o produktach TOSIBOX® w sekcji ZDALNY DOSTĘP

Wsparcie techniczne
Artur KampczykArtur Kampczyk

Product Specialist STEROWANIE

+48 601 388 886 +48 601 388 886

Wyślij e-mail Wyślij e-mail

Wsparcie Klienta

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami:

phone 22 863 27 22

Wyślij e-mail Wyślij e-mail