Opublikowane 2020-10-13

Bezkontaktowy i ultradźwiękowy przepływomierz Badger Meter TFX-5000

Krytycznym czynnikiem w wielu aplikacjach jest eliminacja przestojów. Spełnienie takiego parametru może być wymagające, zwłaszcza przy rozbudowie funkcjonalności istniejącego układu. Poniżej przedstawiamy przepływomierz Badger Meter TFZ-5000 – działający bezkontaktowo, nie stykając się z płynącym medium.

Zamontowanie takiego rozwiązania, nie wymaga przerywania ciągłości procesu i dodatkowo nie powoduje spadku ciśnienia w układzie.
TFZ-5000 z grupy Dynasonics, to produkt firmy Badger Meter – specjalizującej się w rozwiązaniach do pomiaru przepływu. W przypadku tego urządzenia pomiar przepływu wykonuje się w oparciu o czas rozchodzenia się fal ultradźwiękowych poruszających się zgodnie oraz przeciwnie do ruchu medium. Spośród wielu jego zalet można wymienić wspomniany bezinwazyjny pomiar, montaż niewymagający przerywania procesu i brak generowania spadku ciśnienia oraz dodatkowo brak ruchomych części, podlegającym zużyciu. Przepływomierz wyposażony jest w wyświetlacz obrazujący bezpośrednio wyniki pomiaru, który może również działać jak sumator.

Dostępne są warianty dla rurociągów o szerokim zakresie średnic (od 1/2" do 48") oraz o wielu protokołach komunikacyjnych: Modbus TCP/IP, EtherNet IP, BACnet/IP lub AquaCUE/BEACON bądź wyjście 4-20 mA. Dokładność pomiaru zależy od wielkości rurociągu oraz produktu i wynosi ± 0,5% (0,015 m/s), ± 1% (0,009 m/s), bądź ± 1% pełnej skali. Istnieje również wersja tego przepływomierza działająca jako ciepłomierz do pomiaru zużycia energii ciepła.


Nowości
Wsparcie techniczne
Marcin Michalski

Product specialist
 PNEUMATYKA

+48 667 900 066 +48 667 900 066

Wyślij e-mail Wyślij e-mail

Wsparcie Klienta

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami:

phone 22 863 27 22

Wyślij e-mail Wyślij e-mail