Opublikowane 2021-05-05

Przepływomierz nutacyjno-dyskowy z serii RCDL

Przedstawiamy konstrukcję przepływomierza z serii RCDL, przynależnego do grupy produktowej Recordall® firmy Badger Meter. Jest to przepływomierz nutacyjno-dyskowy. Jego konstrukcja zakłada ruch wewnętrznego, pochylonego dysku. Obecny jest wówczas kąt nutacji, jeden z kątów wykorzystywanych do opisu ruchu złożonego. 


Taka budowa w odróżnieniu od min. przepływomierzy turbinowych pozwala na pomiar cieczy o znaczniej lepkości, takich jak np. olej silnikowy do diesla. Specyfika działania pozwala na pracę z lekko zanieczyszczonym medium. Dodatkowo, nie wymaga się aby ten przepływomierz, miał ustabilizowany przepływ, poprzez zwiększenie w instalacji odległości między nim a kolanami (czyli złączami zmieniającymi kierunek przepływu).

Przepływomierz z serii RCDL jest dostępny w licznych wariantach. Korpus może być wykonany z tworzywa sztucznego, mosiądzu lub stali nierdzewnej. Zakres średnic przyłączeniowych to od ½” do 2”. Produkt może posiadać różne standardy komunikacyjne. Niektórymi z nich są PNP, NPN, analogowy sygnał 4-20 mA czy nawet protokołu HART. Dla bezpośredniego odczytu, opcjonalny jest wyświetlacz mogący zawierać również sumator (licznik). Wariantami niestandardowymi są również konfiguracje do pracy z medium o temperaturze do 121°C (250°F) lub w strefie Atex.

Nowości
Wsparcie techniczne
Marcin Michalski

Product specialist
 PNEUMATYKA

+48 667 900 066 +48 667 900 066

Wyślij e-mail Wyślij e-mail

Wsparcie Klienta

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami:

phone 22 863 27 22

Wyślij e-mail Wyślij e-mail