Opublikowane 2023-03-15

Inteligenty gigant – mocny silnik do zadań specjalnych

Nanotec, jeden z wiodących producentów silników i elektroniki sterującej, jest na czele trendu integrowania silników, regulatorów i enkoderów w jednym pakiecie.

Nowości

Ta metoda zapewnia wiele korzyści, takich jak skrócenie czasu instalacji oraz wysiłku związanego z poprowadzeniem okablowania, poprawę dokładności i wydajności oraz oszczędność miejsca. 

PD6-EB, to najmocniejszy bezszczotkowy zestaw silników prądu stałego z serii Plug&Drive firmy Nanotec, to nowy dodatek do popularnej rodziny inteligentnych kompaktowych napędów, które łączą silnik, regulator i enkoder w jednym oszczędzającym miejsce.

PD6-EB80C może być łatwo sterowany za pomocą podstawowych metod, takich jak krok i kierunek oraz wejścia analogowe/cyfrowe. Obsługuje popularne systemy magistrali które obejmują  CANopenEtherCATModbus RTU i Modbus TCP. Szeroki zakres protokołów komunikacyjnych obsługiwanych przez PD6-EB80C otwiera możliwości dla aplikacji Industry 4.0.

Jedną z kluczowych zalet serii PD6-EB jest łatwość jego użycia. Silnik można łatwo zparametryzować za pomocą interfejsu USB, a jego proste, darmowe oprogramowanie Plug & Drive Studio 3skraca czas instalacji i wdrożenia, co sprawia, że jest bardzo opłacalny dla dynamicznych aplikacji.

PD6-EB80C oferuje wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami z silnikami i regulatorami, w tym oszczędność miejsca, poprawę dokładności oraz skrócenie czasu instalacji i wysiłku związanych z okablowaniem. Porządkuje miejsce w szafie sterowniczej oraz ułatwia ogólną integrację. Występuje w wersji z enkoderami jednoobrotowymi, a dla aplikacji szczególnie wrażliwych na pozycjonowanie możliwe jest wykonanie z enkoderami absolutnymi wieloobrotowymi.

Powiązane produkty

Wsparcie techniczne
Mateusz Nowakowski

Product Manager/Business Area Manager NAPĘDY

+48 667 900 240 +48 667 900 240

Wyślij e-mail Wyślij e-mail

Wsparcie Klienta

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami:

phone 22 863 27 22

Wyślij e-mail Wyślij e-mail