Opublikowane 2022-11-22

Serwonapędy AC serii FD5

Nowości

Nowa seria FD5 to wydajne serwonapędy o kompaktowej konstrukcji. Jest to rozwinięcie wcześniejszej serii FD3, z którą jest kompatybilna, dzięki czemu w łatwy sposób można ją zastąpić poprzez zmianę parametrów. Zakres mocy FD5 wynosi od 200W do 3kW.

Serię FD5 cechuje szereg zalet, dzięki którym doskonale sprawdzi się w wielu aplikacjach:

Filtry wycinające

W celu wytłumienia drgań można jednocześnie stosować do 4 filtrów wycinających. FD5 może automatycznie zmierzyć mechaniczną częstotliwość rezonansową obciążenia i automatycznie ustawić częstotliwość wycięcia zgodnie z wynikami pomiaru.

Dostosowane do enkodera o wysokiej precyzji

Wyższa częstotliwość próbkowania i precyzyjny enkoder mogą usprawnić ogólne działanie i dokładność pozycjonowania serwomechanizmu.

Kontrola synchronizacji w czasie rzeczywistym

  • Obsługa 125us okresu synchronizacji.
  • Szybkość komunikacji EtherCAT może osiągnąć 100 Mbit/s.
  • Korzystanie z rozproszonej synchronizacji zegara.
  • Serwonapęd serii FD5 może skutecznie poprawić wydajność produkcji i poprawić dokładność wieloosiowego sterowania synchronicznego.

Łatwość aktualizacji i samodostrajanie online

Moduł samodostrajania może obliczyć wielkość obciążenia poprzez zmianę stanu obciążenia podczas przyspieszania i zwalniania. Po określeniu bezwładności obciążenia poprzez dodanie sygnałów monitorujących do PWM podczas pracy silnika, regulator PID jest dynamicznie dopasowywany zgodnie z ustawioną sztywnością i typem aplikacji.

Sterowanie krzywą S

Sterowanie S-Curve można włączyć jednym klawiszem i bez opóźnienia polecenia, co jest odpowiednie do sterowania pozycjonowaniem na duże odległości. Krok prędkości przy trapezowej krzywej prędkości jest stosunkowo duży. W przypadku urządzeń mechanicznych o dużej bezwładności lub elastycznych urządzeń łączących, wibracje mogą być spowodowane nagłą zmianą prędkości trapezowej. Krzywa prędkości w kształcie litery S jest bardziej elastyczna, a przyspieszanie i zwalnianie są płynne. Ta funkcja może pomóc skutecznie wyeliminować wibracje mechaniczne spowodowane nagłą zmianą prędkości.

Obsługa komunikacji sieciowej

Serwonapędy serii FD5 mają możliwość współpracy z protokołami sieciowymi Profinet, EtherCat, CANopen i Modbus.

powiązane produkty

Wsparcie techniczne
Mateusz Nowakowski

Product Manager/Business Area Manager NAPĘDY

+48 667 900 240 +48 667 900 240

Wyślij e-mail Wyślij e-mail

Wsparcie Klienta

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami:

phone 22 863 27 22

Wyślij e-mail Wyślij e-mail