Opublikowane 2022-12-27

Przemysłowe hamulce do silników elektrycznych

Hamulce Nanotec z serii BCD zostały zaprojektowane jako hamulce postojowe do silników BLDC i silników krokowych z kołnierzem o rozmiarze NEMA 23 oraz 24.

Nowości

Hamulec mocowany jest do przodu silnika i jest wyposażony we własny zamontowany wał oraz kołnierz NEMA 23. Dzięki temu można zastosować takie samo połączenie kołnierzowe, jak w przypadku silnika bez hamulca, a dodatkowo do wału można podłączyć przekładnię planetarną.

Podstawowe parametry

  • min. Moment trzymania 1,5 Nm
  • Napięcie robocze 24 V
  • Bardzo mały luz obrotowy
  • Niski poziom hałasu
  • Wysoki stopień ochrony IP65
Hamulec ten został zaprojektowany do pracy ciągłej. Klasyczne hamulce niezbyt dobrze znoszą awaryjne zatrzymanie np. na skutek E-STOPu. Im cięższy jest ładunek tym krótsza bywa żywotność takiego podstawowego silnika w takich sytuacjach. Seria BCD przewidziana jest do pracy w trudniejszych warunkach i takich w których awaryjne zatrzymanie jest elementem aplikacji. Wymienić można tutaj te aplikacje w których awaryjne zatrzymanie połączone będzie z funkcją bezpieczeństwa na sterowniku wspieranych przez STO. Czas reakcji hamulca to zaledwie 60ms dla włączenia i 20ms dla wyłączenia hamulca.

Hamulec ten jest idealny do stosowania z ładunkami zawieszonymi w osiach pionowych, a także do przenośników taśmowych i systemów transportowych lub zastosowań medycznych, takich jak sprzęt rentgenowski i mikroskopy.

Ponieważ hamulec BCD jest montowany na przednim kołnierzu silnika, można go wygodnie łączyć z silnikami które nie mają wałka po tylniej stronie albo wałek ten jest zajęty np. silnikami ze zintegrowaną elektroniką lub przez enkoder.

Powiązane produkty

Wsparcie techniczne
Mateusz Nowakowski

Product Manager/Business Area Manager NAPĘDY

+48 667 900 240 +48 667 900 240

Wyślij e-mail Wyślij e-mail

Wsparcie Klienta

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami:

phone 22 863 27 22

Wyślij e-mail Wyślij e-mail