Opublikowane 2020-12-10

Zapewnienie precyzji w ruchu liniowym

Coraz powszechniejsze są aplikacje, w których konieczna jest gwarancja precyzji w ruchu liniowym. Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie aktuatorów liniowych z silnikami krokowymi.

Nowości
Silniki krokowe stanowią charakterystyczną grupę wśród silników elektrycznych. To co je odróżnia od większości typów silników obracających się w sposób ciągły, to ruch o zadany kąt obrotu. W wielu aplikacjach ta właściwość jest bardzo pożądana, gdyż pozwala w precyzyjny sposób sterować prędkością, a zarazem jest to prosty sposób na precyzyjne pozycjonowanie w otwartej pętli sprzężenia zwrotnego. Wysoki moment trzymający przy zerowej prędkości, będący stanem normalnej pracy, daje przewagę nad wieloma innymi typami silników prądu stałego, dla których jest to stan niedozwolony i grozi uszkodzeniem silnika. Praca z niskimi prędkościami i wysokim momentem obrotowym to jest coś, co wyróżnia tę grupę spośród innych. Dodatkowo istnieje możliwość wyposażenia silników krokowych w enkoder inkrementalny lub absolutny.
Prosta budowa, m.in. brak komutatora, sprawia, że silniki krokowe cechują się wysoką niezawodnością i nie wymagają konserwacji, a ewentualne awarie związane są głównie z mechanicznym zużyciem łożysk, na skutek długotrwałej eksploatacji.
OEM Automatic jest oficjalnym dystrybutorem firmy Fulling, uznanego producenta silników BLDC oraz krokowych. Od niedawna w jego portfolio można znaleźć aktuatory liniowe wyposażone w hybrydowe silniki krokowe, dostępne w pięciu rozmiarach: NEMA 8, 11, 14, 17 oraz 23. Siła przesuwu dostępna jest w przedziale of 46 do 1200 N, natomiast rozdzielczość od 3.175 do 31.75 µm/krok.

W zależności od budowy aktuatory liniowe można podzielić na trzy grupy:

Wsparcie techniczne
Mateusz Nowakowski

Product Manager/Business Area Manager NAPĘDY

+48 667 900 240 +48 667 900 240

Wyślij e-mail Wyślij e-mail

Wsparcie Klienta

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami:

phone 22 863 27 22

Wyślij e-mail Wyślij e-mail