Opublikowane 2024-01-10

FIEPOS – zasilacze przyszłości

PULS FIEPOS jest alternatywą dla zasilania umieszczonego w centralnej szafie sterowniczej. Korzystając z IO-link można również zwiększyć niezawodność systemu przy jednoczesnym obniżeniu kosztów konserwacji i eksploatacji. Zasilacz dostępny jest w dwóch seriach: Basic oraz eFused.

Nowości

Zasilacz poza szafą sterowniczą

PULS wprowadzając do oferty FIEPOS (FIEld POwer Supply) stworzył unikalny typ zasilacza, który został opracowany w celu przeniesienia zasilania poza szafę sterowniczą. Jednostki FIEPOS dostępne są w wykonaniu o stopniu ochrony IP54, IP65 oraz IP67. Elastyczny zakres produktowy FIEPOS pozwala spełnić wymagania nietypowych aplikacji. Urządzenia są proste w instalacji oraz wdrożeniu w już istniejących systemach.

Alternatywa dla szafy sterowniczej

Zasilacze FIEPOS eFused są dostępne z kanałem ograniczającym prąd o dużej mocy (20 A) i dodatkowym kanałem z bezpiecznikiem dla małych mocy (2-12 A). Kompaktowy zasilacz można podłączyć bezpośrednio do maszyny, zastępując zdecentralizowane szafy na miejscu, tworząc obwód elektryczny zgodny ze standardami NEC Class 2.

Zasilacze FIEPOS IP54, IP65 lub IP67 mogą z łatwością zastąpić szafy sterujące, w których skład wchodzi zasilacz 24 V 20 A i bezpiecznik elektroniczny. Finalnie, pozwala to na ogólną redukcję kosztów.

IO-Link

Za pośrednictwem IO-Link zasilacz FIEPOS dostarcza informacji o ważnych parametrach, takich jak: prąd, napięcie, temperatura, żywotność, alarmy w przypadku przeciążenia, wadliwe napięcie prądu stałego i inne.

IO-Link umożliwia użytkownikowi zdalne włączanie i wyłączanie urządzenia, ustawianie prądu wyzwalającego i resetowanie różnych kanałów.

Bez zasilaczy FIEPOS

Standardowy system z zasilaczem IP20

Scentralizowane zasilanie wymaga dłuższych kabli i ich większego przekroju, co powoduje straty mocy. W przypadku takich zastosowań zasilacz jest zwykle przewymiarowany, aby skompensować te straty.

Z zasilaczami FIEPOS

Modułowa konstrukcja systemu z zasilaczami IP54, IP65 lub IP67.

Zasilacze FIEPOS idealnie nadają się do zasilania na dużych obszarach w sposób zdecentralizowany, wydajny i elastyczny. System modułowy umożliwia efektywną rozbudowę, konserwację i doposażanie poszczególnych elementów systemu.

Oszczędność czasu, pieniędzy oraz miejsca dzięki FIEPOS

Elastyczność

Połączenie kompaktowej konstrukcji z wysokim stopniem ochrony IP wraz z różnymi opcjami złącz sprawia, że zasilacz FIEPOS jest idealny do instalacji poza panelem sterowania lub bezpośrednio na maszynie.

Łatwość użytkowania

Wyjścia z ograniczeniem napięcia wyjściowego i prądu (wersja eFused) mogą być monitorowane za pomocą interfejsu LED a ustawiane przez przyciski na urządzeniu lub zdalnie za pośrednictwem IO-Link.

Ograniczenie kosztów

Zasilacze FIEPOS zmniejszają długość i przekrój kabli wymaganych w danej aplikacji.

Poza ograniczeniem kosztów materiałów, jest to także oszczędność czasu przy instalacji.

 

Oszczędność miejsca

Nie jest wymagany dodatkowy moduł ochronny, ponieważ wersja FIEPOS eFused ma zintegrowane, ograniczone prądowo wyjścia, co pozwala zaoszczędzić miejsce. Ze względu na wysoki stopień ochrony IP, dodatkowe obudowy nie są wymagane.

Zasilacze FIEPOS – dostępne w wersjach Basic i eFused

Seria Basic

Wersja Basic posiada jedno wyjście i charakteryzuje się mocą znamionową 300 W lub 500 W. Możliwość równoległego połączenia wyjść zwiększa wydajność i pozwala na stworzenie redundancji systemu.

Seria eFused

Zasilacze w wersji eFused oferują do 4 wyjść DC z zabezpieczeniami prądowymi. Modele te ułatwiają wykonanie selektywnej dystrybucji prądu i stanowią alternatywę dla zasilaczy z zewnętrznym modułem zabezpieczającym.

Więcej o produktach

Wsparcie techniczne
Artur KampczykArtur Kampczyk

Product Specialist STEROWANIE

+48 601 388 886 +48 601 388 886

Wyślij e-mail Wyślij e-mail

Wsparcie Klienta

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami:

phone 22 863 27 22

Wyślij e-mail Wyślij e-mail