Opublikowane 2023-01-10

Iskra – dostawca komponentów przełączających niskiego napięcia oraz urządzeń do pomiaru parametrów elektrycznych

Iskra d.o.o. to słoweńska firma, która od ponad 75 lat produkuje najwyższej jakości produkty poprawiające efektywne zarządzanie domem oraz infrastrukturą przemysłową.

Firma posiada siedem zakładów produkcyjnych, które umiejscowione są w Słowenii, Chorwacji oraz Bośni i Hercegowinie. Wytwarzane komponenty posiadają szereg międzynarodowych certyfikatów, m.in. CE, UL, Lloyds, ATEX czy IECx. 

W ofercie firmy Iskra można znaleźć produkty przeznaczone do instalacji budynkowych, przemysłowych czy do kontroli wartości elektrycznych.

Styczniki modułowe

Elementy wykorzystywane do zamykania lub otwierania obwodów elektrycznych. Wpływa na przedłużenie żywotności oraz poprawę bezpieczeństwa instalacji elektrycznej. Modułowa budowa oraz odpowiednie parametry pracy styczników pozwalają na wykorzystanie ich do automatycznego sterowania odbiornikami elektrycznymi. Znajdują zastosowanie w układach wentylacji, klimatyzacji, oświetlenia czy ogrzewania.

Styczniki przemysłowe

Styczniki są podstawowymi elementami układów sterowania, regulacji i automatyki. Wykorzystywane są do zdalnego sterowania i zabezpieczania silników elektrycznych oraz innych odbiorników. Podstawowym zastosowaniem jest załączanie obciążeń indukcyjnych m.in. silników. W zależności od rodzaju stycznika mogą one także załączać obciążenia rezystancyjne i pojemnościowe. 

Wyłączniki silnikowe

Przeznaczone są do zabezpieczania szerokiej gamy jednofazowych i trójfazowych silników prądu przemiennego przed przeciążeniem i zwarciem. Znajdują zastosowanie w przemyśle, małych maszynach, maszynach rolniczych, sprężarkach, itp. Oferowane wyłączniki są odporne na spawanie styków. Wyłączają się automatycznie przy przetężeniu z wyzwalaniem termicznym lub magnetycznym. 

Liczniki energii elektrycznej

Liczniki umożliwiają pomiar bieżącego zużycia energii, co pozwala zredukować pobieraną energię i zredukować koszty. W ofercie są liczniki do instalacji jednofazowych lub trzyfazowych. Urządzanie posiadają dopuszczenia MID. Wyposażeniem opcjonalnym są moduły komunikacyjne pozwalające na przesyłanie danych z liczników poprzez WiFi, Ethernet lub Modbus RTU.

Mierniki tablicowe analogowe

Mierniki do pomiaru wartości elektrycznych o klasie dokładności 1,5. W ofercie znajdują się mierniki do pomiaru napięcia lub prądu DC, napięcia lub prądu AC oraz wiele innych. Urządzenia występują w rozmiarach od 45 x 45 mm do 144 x 144 mm.

Wyłączniki nadprądowe i różnicowoprądowe

Wyłączniki nadprądowe spełniają funkcję przerywania ciągłości obwodu, w przypadku gdy prąd płynący w tym obwodzie przekroczy wartość bezpieczną dla tego obwodu. W ofercie znajdują się wyłączniki o charakterystykach B, C lub D i prądach znamionowych od 0,5 do 125 A. 
Wyłączniki różnicowoprądowe są urządzeniami sprawdzającymi czy prąd wpływający do obwodu jest równy prądowymi wypływającemu z obwodu. Dostępne są urządzenia o charakterystykach AC, A, B, F i wykrywanych prądach różnicowych 10, 30, 100, 300, 500 mA. 

Powiązane produkty

Styczniki

Styczniki do załączania obwodów indukcyjnych AC-3 o prądach roboczych od 8,5 do 110 A AC-3.

Styczniki modułowe

Styczniki modułowe (instalacyjne) przeznaczone są do załączania obwodów rezystancyjnych. Oferowane rozwiązania przeznaczone są do obciążeń od 16 A do 63 A AC-1. Załączanie odbywa się przez podanie napięcia AC lub AC/DC na cewkę, bądź przełączeniu ręcznym dźwigni na obudowie.
Wsparcie techniczne
Artur KampczykArtur Kampczyk

Product Specialist STEROWANIE

+48 601 388 886 +48 601 388 886

Wyślij e-mail Wyślij e-mail

Wsparcie Klienta

Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami:

phone 22 863 27 22

Wyślij e-mail Wyślij e-mail